Great White

Great White

Bu filme oy vermek ister misiniz?

Great White (Beyaz Köpekbalığı), 2021 Amerikan yapımı korku ve gerilim filmidir. Filmin yönetmenliğini Martin Wilson yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Michael Boughen yapmıştır.
Beyaz Köpekbalığı isimi ve 4k filmlerimizden olan ve henüz Türkçe dublajı yapılmış bu yeni ve sinirleri germeyi başaran film, eğlenceli bir uçuş sırasında bir deniz uçağının korkunç bir kazada yok edilişini ve bu uçakta bulunan beş yolcunun köpekbalıklarıyla dolu okyanusta kıyıdan 100 mil uzakta bir botta mahsur kalmalarını konu almaktadır. Bu yolculuk, bu beş yolcu için korkunç bir deneyime dönüşmek üzeredir.
Kaz Fellows ve kendisinin erkek arkadaşı Charlie Brody, deniz uçağı aşığı olan bir çift ve operatörleri, kendilerinin yolcuları olan Joji Minas eve onun eşi Michelle, ve aşçıları olan Benny hep birlikte güzel Hell’s Reef’e uçuş gerçekleştiriyorlar. İniş sırasında, şüpheli buldukları bir köpekbalığı saldırısından kalan bir cesetle karşılaşırlar. Bu durumu sahil güvenliğe bildirirler fakat erkek cesedin telefonunda onun kız arkadaşının resminin olduğunu görürler.
Benny ve Charlie, uçuşta bulunan diğerlerini, bu kızın hayatta kalma ihtimaline karşı ikna ederler ve yatın izini sürmeye karar verirler. Joji ise bunun oldukça aptalca olduğunu ve böyle bir riske girmemeleri gerektiğini söyler. Kaz ise kayıp ve hasarlı yatı arayan diğer beş kişiyle birlikte uçar. Sonrasında, yatı alabora olmuş bir şekilde bulurlar ve Benny, adamın sevgilisinin içeride mahsur kaldığını düşünerek enkaza dalar. Kısmen yenmiş cesedi bulur ve uçağa geri döner, fakat bu sırada büyük beyaz aniden ortaya çıkar ve uçağın şamandıralarından birisine saldırır. Uçak batmaya başlar ve uçakta bulunan 6 kişi cankurtaran botuna doğru yol alır.
Akıntıya sürüklenmiş olan Charlie, cankurtaran botunu elinde bulunan bozuk pusula ve kürekleri kullanarak bulmaya çalışır. Michelle ve Joji ise botta kürek çekmeyi vardiyalara bölerler fakat Michelle küreklerden birini kaybeder. Benny bu küreği almak için hemen suya dalar fakat büyük beyazlar tarafından bir saldırıyla karşı karşıya kalır ve bu saldırıdan kurtulamaz. Köpekbalığı saldırıyı bununla bırakmayıp bota saldırır ve herkesi suya düşürür.
Birlikte karaya varmak için çabalarlar. Ertesi gün Michelle nihayet karayı görür ama sal artık dayanmamaya başlar. Kıyıya varıp varamayacakları ise büyük bir muammadır. 2 ay önce

Işıkları Kapat Pinterest'de Paylaş

Great White Filmi Hakkında

Tür:

Film Konusu: