The Djinn

The Djinn

Bu filme oy vermek ister misiniz?

En detaylı çevirisi sadece sitemizde yer alan ve 4k film izle seçeneği de siz korku film sever takipçilerimize sunulmuş olan The Gjinn, 2021 Amerikan yapımı gerilim filmidir. Yönetmen ve yazarlarının David Charbonier ve Justin Powell olduğu bu yapımda, Ezra Dewey, Rob Brownstein, Tevy Poe, John Erickson ve Donald Pitts gibi yıldızlar yer alıyor. Başrolümüz olan küçük, sesini ameliyat sonucu kaybeden çocuk Dylan ( Ezra Dewey ), babasının işe gitmesiyle birlikte evde tek başına kalacaktır. Evin içinde rastgele bulduğu Arzu Kitab’ını okuyan sessiz çocuğumuz gerçekten sesinin olmasını o kadar içten istemiş olacak ki bela başından eksik olmuyor.
Babası evden çıkmadan önce gerekli tüm şeyleri çocuğa söylüyor ve uyanmadan geleceğini söylese de babası olacaklardan habersiz. Gece saatleri yaklaşırken başrolümüz kitabı alıyor ve içinde yazanları harfiyen yerine getiriyor, bir mum yakıyor ve aynanın karşısında cini çağırmaya başlıyor. İlk başta işe yaramadığını düşünüyor ama eve musallat olan cinleri hissetmeye başladığında evden kaçmak için yollar arıyor ama cinler buna izin vermiyor. Kitapta cinin sadece gece yarısından sonra mumu söndürmesiyle kaybolacağını okuyan çocuğun evdeki cinlerden sağ olarak kurtulması için yaklaşık 3 saati var. Kitapta yazdığı gibi cin ile anlaşmalarda eğer ki gece yarısına kadar hayatta kalırsan ve mumu gece yarısından sonra söndürürsen cinler kaybolur. Korkusuz başrolümüz, annesinin bedenine bürünmüş cin ile karşılaşıyor, ama cin bu dünyada kalabilmek için çocuğu öldürmek istiyor.
Kalbinin derinliklerindeki en içten dileği yerine getirmek için eve hapsolan çocuğun kitapta atladığı şey vardır. Çoğu zaman cinler arzularını çarpıtarak yerine getirirler ve sabah olacaklardan çocuk habersizdir. Bir cin eğer ki bir dileği yerine getirirse bir daha o dilek tersine dönemez ve bunun için bir de bedel ödemesi gerekmektedir. Gece 12’den sonra mumu söndüren ve annesinin görüntüsündeki cini kovduktan sonra uyumaya giden çocuk, sabah olduğu zaman babasının geldiğini duyup yanına koşar. Babası ile konuştuğu sırada, babasının arkasında beliren cini gören çocuk, zaten konuşamadığı için babasını uyaramaz, ki pek de işe yaramayacaktır zaten… 1 ay önce

Işıkları Kapat Pinterest'de Paylaş

The Djinn Filmi Hakkında

Tür:

Film Konusu: